خانه / دسته‌بندی نشده / اغلب مردم فکر میکنند زندگی میدان جنگ است!-بخش اول : بنویسید و بنویسید!

اغلب مردم فکر میکنند زندگی میدان جنگ است!-بخش اول : بنویسید و بنویسید!

اغلب مردم فکر می کنند که زندگی میدان جنگ است ، ولی اینطور نیست ، زندگی یک بازی است ، زندگی بازی بزرگ داد و ستد است در این جهان هرچه بکاریم همان را درو خواهیم کرد .

“اگر نفرت بورزید مورد نفرت قرار خواهید گرفت و اگر عشق بورزید دیگران به شما عشق خواهند ورزید “(فلورانس اسکاول شین) .

ما انسانها اشرف مخلوقات هستیم و تمام توانمندی ها را هر چند در سطح پایین ، از خداوند به ارث برده ایم ، ما می توانیم خلق کنیم ، عشق بورزیم و با توجه به مخلوق خود (هر آنچه را که آفریده ایم) ، آن را پرورش دهیم و از درون خود بیرون بکشیم و به آن وجود ببخشیم و با دیدن رشد و تکامل آن به خود ببالیم و لذت ببریم . ولی همه اینها میسر نمی شود مگر درسایه اینکه بدانیم که هستیم ، دامنه اختیارات ما در این جهان تا کجاست ، خود و جهان خود و قوانین حاکم بر این جهان را بشناسیم و بر اساس آن قوانین و در راستای تحقق خواسته ها خود گام برداریم .

آیا تا بحال فکر کرده اید که واقعا از جهان چه میخواهید ؟ آیا رویاهای شیرین دنیای کودکی خود را به یاد می آورید ؟ آیا به این فکر کرده اید که چرا این رویا ها رفته رفته کم رنگ تر شده اند ؟ و حالا آن رویاها به نظر شما دیگر احمقانه به نظر می آیند ؟ و چرا وقتی صبحها از خواب بیدار می شویم تا به سر کار برویم هیچ علاقه ای به رفتن در خود نمی بینیم و همیشه کسل و آشفته و بی حوصله هستیم .

ما در این سلسله مطالب سعی داریم یک آسیب شناسی دقیق از سبک زندگی و تفکر خود انجام دهیم و نتایج حاصل از اصلاح این سبک تفکر و زندگی بسیار شگرف و متحیر کننده خواهد بود .

قدرت مطالبه :

ما اغلب در درون خود نسبت به خواستن و مطالبه کردن مقاومت شدیدی داریم و این تا حدود زیادی به آموزه های دوران کودکی ما برمیگردد . خداوند در قرآن کریم می فرمایند : ” ادعونی استجب لکم” بخوانید تا اجابت کنم شما را، اما ما معمولا با خواستن و مطالبه کردن مشکل داریم چون یاد گرفته ایم که عدم خواستن مساوی است با ادب !

اولین قدم آن است که بنشینید و یک ورق کاغذ بردارید و شروع کنید به نوشتن ، به نوشتن هر آن چیزی که از دنیا می خواهید . این نوشتن خیلی مهم است و در واقع نقشه راه شما برای ادامه مسیر موفقیت در زندگی شما خواهد شد .

در زندگی به نوشتن و خواندن هر روز و هر روز عادت داشته باشید . هر روز بخوانید و البته به جای اینکه چند کتاب را بخوانید کتابهای خوب را در زمینه کاری خود چندین بار بخوانید . هر روز در مورد خواسته هایتان بیشتر فرکر کنید و بر روی هر آنچه که میخواهید تمرکز کنید . آن را بنویسید و به ابعاد روشنتری از خواسته هایتان اشاره کنید سعی کنید در طول روز به موضوع مورد علاقیتان فکر کنید . هر شب نتایج حاصله از کارهایتان را یادداشت کنید و نمودار پیشرفت برای کارهایتان داشته باشید . خد را مجاب کنید که هر شب یک کار تازه در راستای هدفتان ، یادداشت کنید .

نویسنده : هادی غزالی

درباره‌ی heSystem

همچنین ببینید

اغلب مردم فکر میکنند زندگی میدان جنگ است!-بخش دوم: هدف گذاری کنید!

هدف : همیشه هدف خود را در ذهن خود نگه دارید و ببینید . در …

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *