خانه / دسته‌بندی نشده / اغلب مردم فکر میکنند زندگی میدان جنگ است!-بخش دوم: هدف گذاری کنید!

اغلب مردم فکر میکنند زندگی میدان جنگ است!-بخش دوم: هدف گذاری کنید!

هدف :

همیشه هدف خود را در ذهن خود نگه دارید و ببینید .

در بخش گذشته گفتیم که برای فرار از روزمرگی و برای اینکه به سمت جلو حرکت کنید و هر روز در زندگی خود شاهد اتفاقات زیبا و جدید و مهمتر اینکه اتفاقات قابل پیش بینی و نه تصادفی باشیم ، باید برای تک تک لحظه های خود هدف تعیین کنیم و خود را مجاب به رعایت برنامه ریزی در راستای آن هدف نماییم .

هدف گذاری

بخش اول این مطلب را در لینک زیر بخوانید:

اغلب مردم فکر میکنند زندگی میدان جنگ است!-بخش اول : بنویسید و بنویسید!

 

اولین قدم این است که مشخص کنید چه میخواهید ، لیستی از مهمترین چیزهایی که میخواهید را تهیه کنید ، این لیست باید خیلی دقیق و گویای ابعاد بسیار شفاف و روشن از خواسته های شما باشد ، برای مثال اینکه بگویید من هدفم تاسیس یک شرکت تولید محتوا است کافی نیست ، شما باید دقیقا بگویید این شرکت باید در کجا ، با چه مقدار فضا ، با چه تجهیزاتی و چند نفر کارمند و حتی اینکه چیدمان مبلمان این شرکت باید به چه صورت باشد ؟ ، همه و همه این موارد باید به دقت مشخص شود تاکید می کنم : به دقت و با ذکر تمام جزئیات . این جزئیات را با این سوال پاسخ دهید :

” اگر هیچ محدودیتی به لحاظ پولی نداشته باشید ، دوست داشتید (شرکت ، شغل ، تجارت ، خانه ، ماشین و …) شما چه شکلی باشد ؟ ”

یک توصیه دوستانه برای شما دارم و آن اینکه هدف خود را پول قرار ندهید چون مجبور می شوید بخاطرش کاری را انجام دهید که شاید دوستش ندارید ، هرچند این کار شاید برای شما پول زیادی به همراه داشته باشد ولی رضایت واقعی قلبی را برای شما به همراه نخواهد آورد  . کاری را انجام دهید که واقعا عاشقش هستید و این کار برای شما پول زیادی را به همراه خواهد آورد  .

برای رسیدن به آرزوهایتان یک زمان مشخص کنید ، این زمان می تواند کوتاه مدت (یک هفته ، یک – سه – شش ماهه) یا بلند مدت (یک – سه – پنج – ده – بیست ساله) باشد .  برای هرکدام از این زمانها و برای قدم به قدم تا هدفتان برنامه ریزی کنید .

لیستی از امکاناتی که در دست دارید و می تواند برای رسیدن به هدفتان به شما کمک کند تهیه کنید و این کار را با وسواس زیاد انجام دهید .

فقط به یاد داشته باشید تک تک این مراحل را بنویسید و از نوشتن خسته نشوید چون نوشتن کمک به سزایی در سرعت بخشیدن به روند دستیابی به هدفتان ایفا می کند .  در قسمت بعدی بیشتر در باره هدفگذاری با هم صحبت خواهیم کرد .

نویسنده : هادی غزالی

درباره‌ی heSystem

همچنین ببینید

داستان موفقیت شرکت لگو، تلاش بی وقفه و نامید نشدن! (انیمشن فارسی)

خیلی از ما هدف های بزرگی داریم . هدف هایی که برای رسیدن به آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *