خانه / خویشتن شناسی / و خداوند عشق را آفرید…

و خداوند عشق را آفرید…

تنها دوچرخه در حال حرکت می تواند تعادل خود را حفظ کند پس برای اینکه تعادل زندگی خود را حفظ کنی باید حرکت کنی ، یکی از بزرگترین ریسک هایی که هر انسان می تواند مرتکب شود این است که بنشیند و منتظر تقدیر و اتفاقات روزمره باشد تا شاید اتفاقی نو و مهم برای او بیفتد .

حرکت کردن باعث برکت و نزدیک شدن شما به هدفهایتان است . خداوند می فرماید : از شما حرکت و از ما برکت . آب هم با یکجا ماندن می گندد و حتی زلال ترین آبها هم با ریختن داخل مرداب از بین می روند و این امر (عدم حرکت) تمام موارد در زندگی انسان را هم تحت تاثیر قرار می دهد برای مثال اعتماد به نفس انسان را کاهش می دهد و احساس عدم مفید بودن را در انسان بوجود می آورد که این بزرگترین سد در مقابل پیشرفت انسان است .

برای حرکت نکردن و تغییر نکردن چه دلیلی دارید ؟ این مقاومت در درون شما در برابر تغییر و حرکت از کجا سرچشمه می گیرد ؟

هدف و هدف گذاری

گاهی این تمایل به عدم تغییر در وجود انسان از عادت های بد و باورهای اشتباه ما سرچشمه می گیرند که باید با تمرین و ممارست این عادتها تغییر دهیم و باورهای مناسب را جایگزین آنها کنیم . به قول سهراب : چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید ، در بخشهای بعد از چگونگی تغییر در باور ها بیشتر صحبت خواهیم کرد .

درره منزل لیلی که خطرهاست در آن      شرط اول قدم آن است که عاشق باشی

عشق نیروی محرکه برای تمام کارها در جهان است ، عشق را می توان یک کاتالیزور برای رسیدن به هدفها معرفی کرد ، عشق موتور محرکه شما برای رسیدن به هدفهاست ، اگر شما یک ایده در ذهن داشته باشید ولی به سمت آن حرکت نکنید شما فقط یک آرزو دارید ولی اگر برای آن ایده وقت بگذارید ، برای رسیدن به آن تلاش کنید ، هر روز به آن نزدیک تر شوید و از فکر کردن به آن لذت ببرید و با ولع زیاد آن را به دوستانتان تعریف کنید و شبها خواب آن را ببینید ، شما یک هدف دارید و واقعا عاشق آن هدف هستید ، این همان اشتیاق سوزاننده ای است که در فصل یک کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید به آن اشاره شده است .

ولی شما باید برای هدف خود و برای رشد و آفرینش هدفتان باید به آن وقت بدهید ، هدف شما برای عینیت پیدا کردن نیاز به زمان دارد ، مثال درخت بامبو مثال مناسبی است :

در خت بامبو برای اینکه رشد کند و به درخت بامبو تبدیل شود 6 سال طول می کشد ، ولی از این 6 سال درخت 5  سال را زیر خاک رشد می کند و در 6 هفته  بعد 90فوت رشد می کند ، آیا این درخت 90 فوتی در 6 هفته به وجود آمده یا در 5 سال ؟ حتما در 5 سال ، اگر در این 5 سال آب دادن و مراقبت از این درخت متوقف بشود این درخت در زیر خاک می ماند و از بین می رود ، بعضی وقتها هم اهداف ما به علت اینکه به آنها و قت کافی نمیدهیم تا رشد کنند در زیر خاک از بین می روند . پس برای اهداف خود وقت بگذاریم ، آنها را با عشق و وسواس زیاد رشد دهیم و عجله نکنیم و دلسرد نشویم و پیش برویم هرچند با قدمهای کوچک ولی مداوم ، مداوم و مداوم .

نویسنده : هادی غزالی

درباره‌ی heSystem

همچنین ببینید

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت پنجم

در بخش قبلی به عامل  اشاره شد. اگر آن مطلب را نخوانده اید؛ به مرور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *