خانه / خویشتن شناسی / هدف گذاری در زندگی / شهامت اقدام داشته باشید!

شهامت اقدام داشته باشید!

شهامت اقدام داشته باشید (جمعبندی مبحث هدفگذاری) :

تصمیم بگیرید

تعهد بدهید

عمل کنید ، عمل کنید ، عمل کنید ، عمل کنید . . . . . . . . . . .

موفق شوید

تکرار کنید .

وقتی شما یک ایده روشن دارید باید آن را پرورش دهید ، به رشد آن کمک کنید ولی باید مراحلی را طی کنید هر روز یک مرحله و هر روز یک قدم هر چند کوتاه ولی مستمر . باید نسبت به تحقق رویاهای خودتان که به عنوان هدف تعیین کرده اید متعهد باشید . به گامهای خود برای رسیدن به هدفهایتان استمرار ببیخشید تاکید می کنم این گامها هر چند کوتاه ولی بسیار مهم است که مستمر باشد .

برای اینکه شما یک کار تولیدی انجام دهید معمولا خودتان ، وقتتان و همه فرآیندهای زندگیتان را با کار همگام می کنید ، همین شرایط باید در مورد ایده شما هم پیاده سازی شود ، خودتان را برای تحقق ایده هایتان تغییر بدهید. نقطه مهمتر اینکه برای تحقق رویاهایتان صبور باشید و دست از تلاش برندارید .

افکاری که در ذهن شما هستند نوع نگاه شما به دنیا را تعریف می کند که ما به این فرآیند باور می گوییم ، اصلاح در این حوزه (باورها) اولین و مهمترین قدم در راه رسیدن به هدفهایتان ایجاد تغییرات بنیادی در باور های شماست که در بخشهای بعدی در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد .

یکبار دیگر کارهایی که برای یک هدفگذاری موثر باید انجام دهیم را مرور می کنیم :

  • مشخص کنید که دقیقا چه چیزی میخواهید و آن را با تمام مشخصات و ابعادش یادداشت کنید ، این نوشته باید در زمان حال نوشته شود . مهم است که حتما نوشته شود طی کردن این مراحل بصورت ذهنی به علت سیال بودن مطالب تقریبا غیر ممکن است .
  • از ایده خود نقاشی های مختلفی تهیه کنید و مهم است که آنرا رنگ کنید یا با رنگهای مختلف آنرا بنویسید ؟! با آن رابطه احساسی برقرار کنید و با آن زندگی کنید خواهید دید که نتایج به مرور ظاهر می شوند .
  • اولین قدم را با ایمان بردارید و به قدمهایتان تداوم بدهید .
  • هر روز بر روی باورهای خود کار کنید . هر روز و هر روز مطالعه کنید البته از مطالعات پراکنده شدیدا خودداری کنید و در مورد ایده خود مطالعه کنید .
  • دامنه آگاهی های خود را در مورد هدفتان توسعه دهید مطالعه کنید و نتایج را جمع بندی کنید آنها را با افراد موفق در حوزه کاری خود در میان بگذارید و از مشورت آنها استفاده کنید .

موفق شوید و ادامه دهید !!!

درباره‌ی heSystem

همچنین ببینید

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت پنجم

در بخش قبلی به عامل  اشاره شد. اگر آن مطلب را نخوانده اید؛ به مرور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *