خانه / خویشتن شناسی / خودشناسی ذهنی و درون / چه کار کنم تا نتایج جدید و بهتری در زندگی خودم مشاهده کنم

چه کار کنم تا نتایج جدید و بهتری در زندگی خودم مشاهده کنم

 

نتایج بهتر در زندگی یعنی تجربه های جدید و بهتر در زندگی

اساسا زندگی هر فرد بر اساس قانون عمل و عکس العمل صورت می گیرد، به عبارتی نتایج بدست آمده در زندگی به عنوان عکس العمل های مربوط به اعمالی است که قبلا صورت گرفته است. هر اندازه انرژی و عمل مثبتی در مسیر اهداف و زندگی خود صرف کرده باشیم به همان نسبت نیز در عکس العمل نتایج مثبت و بهتری را دریافت خواهیم کرد.

در این نوشته به دنبال اثبات قانون کارما یا اینکه بخواهم معنای شعر

تو نیکی میکن و در دجله انداز                          که ایزد در بیابانت دهد باز

را القا کنم، نیستم. بلکه به دنبال تببین و شفاف سازی روش های دست یابی به نتایج بهتر و ملموس در زندگی هستم.

بسیاری از افراد، زندگی خود را مبتنی بر شانس می دانند و هیچ الگوی خاصی را برای کسب نتایج خود متصور نیستند، یعنی می پندارند که قسمت بزرگی از نتایج زندگی آنها بر اساس عوامل بیرونی و الگوهای نامشخص رقم می خورد و خودشان کمترین نقش ممکن در زندگی خود را دارا هستند. در این نوشته به دنبال آشکار سازی مفهوم تعیین سرنوشت و الگوهای کسب نتایج هستم که فرد بیشترین دخالت ممکن را در کسب نتایج دارا هست.

با پذیرش این الگو، فرد به راحتی خواهد توانست که نتایج کوتاه مدت و سرنوشت نهایی زندگی خودش را در دست بگیرد. این به معنای اختیار در زندگی و خداحافظی با قربانی شدن در برابر حوادث و اتفاقات جامعه که توانایی و امید لازم برای هرگونه هدف گذاری بلندپروازانه و کسب نتایج خارج از انتظار را به افراد خواهد داد.

با بررسی زندگی افرادی که نتایج شگرفی در زندگی خود داشته اند، به این نتیجه ملموس می رسیم که این افراد نه با کمک عوامل بیرونی و شانس، بلکه با کمک الگوهای سرنوشت محور و سیستم عمل و عکس العمل به راحتی نتایج مورد انتظار خود را به دست می آورند، چراکه در صورت اتکا به عوامل بیرونی و شانس نتایج قابل مشخص کردن نخواهند بود و باید هر نتیجه ای که به صورت شانسی به دست می آید را پذیرفت در حالیکه این افراد نتایج دقیق را قبل از اقدام اساسی خود پیش بینی و محاسبه کرده اند.

اولین گام برای این کار خروج از وضعیت فعلی و شرایط موجود است چرا که بر اساس قانون یاد شده عمل و عکس العمل ، نتایج بدست آمده تابع عمل های انجام شده است و تا زمانی که از وضعیت فعلی خارج نشوید و عمل و افکار خود را متفاوت نکنید مسلما خروجی سیستم چیزی جز نتایج قبلی نخواهد بود. به عبارتی تا زمانی که طبق روال قبلی فکر کنید و تصمیم بگیرید و عمل کنید طبق همان روال نیز کسب نتیجه خواهید کرد و آن نتایج چیزی جز وضعیت فعلی شما نخواهند بود.بنابر این برای رسیدن به نقطه ای بهتر از نقطه فعلی در قدم اول باید بپذیرید که نیاز به تغییر دارید و سریعا اقدام به تغییر بکنید.

شما با این قدم بیش از یک سوم مسیر را پیموده اید چرا که پذیرش لزوم تغییر برای هر شخص بزرگترین مانع به شمار می رود و کمتر کسی است که بپذیرد که باید تغییر کند.البته همه افراد معمولا در موقع بروز مشکلات و ناتوانی به بی کفایتی اقداماتشان برای کسب نتایج خوب، اعتراف می کنند ولی این اعتراف همراه با بهبود وضعیت نسبی از یاد می رود و ناخودآگاه فرد به ندرت می پذیرد که باید تغییر در خود او صورت پذیرد و معمولا نسخه تمام تغییرات را برای دیگران می پیچند.

اگر شما قدم اول را برداشته اید جای تبریک دارد و معمولا قدم دوم تابعی از نوع و نحوه تغییر دارد و هرکسی بعد از پذیرش تغییر به راحتی نحوه تغییر را پیدا میکند. شما یک سوم مسیر را رفته اید و کافی است که مطالبی با عنوان من میخواهم تغییر کنم را جستجو کنید تا روشها و مسیرهای تغییر را بدست آورید. ما نیز در نوشته های بعدی قدم های یک تغییر خوب را مورد بحث قرار خواهیم داد.

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

اعتراض ممنوع

اعتراض ممنون

  بسیاری از ما عادت داریم که مسئولیت کارهای خود را بر عهده نگیریم و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *