خانه / روابط / لطفا رابطه خود با افراد زیر را قطع کنید. قسمت اول

لطفا رابطه خود با افراد زیر را قطع کنید. قسمت اول

در این سلسله بحثها قصد داریم تا آشنایی اولیه ای با روابط سمی بین افراد را معرفی کنیم. معیارهای یک رابطه خوب را بیان و اساس و باورهای روابط صحیح را تشریح کنیم. اگر از روابط خود ناراضی هستید یا اینکه میخواهید روابطی بر اساس منافع متقابل داشته باشید، این بحث ها را دنبال کنید. اگر در زندگی زناشویی خود، یا در رابطه های کاری یا روابط دوستانه خود دچار مشکل هستید و یا نمی توانید انچه که از یک رابطه خوب انتظار دارید را به دست بیاورید لطفا تا پایان بحث ها، مطالب ما را پیگیر باشید.

اساساً انسان به لحاظ بعد اجتماعی و نیز رفع نیازهای مختلف خود در زندگی با دیگران ارتباط برقرار می‌کند. این ارتباط در جنبه‌های مختلف زندگی با افراد مختلف صورت می‌گیرد. عده‌ای ارتباط‌های محدودی در زمان‌های محدودی بنا به شرایط و ملزومات حادث‌شده با برخی افراد برقرار و بعدازآن قطع می‌کنند و رابطه در همان‌جا تمام می‌شود.

بعضی روابط هم هستند که در زمان‌های طولانی و به‌صورت مستمر برقرار است. این ارتباطات با توجه به گسترش زندگی اجتماعی و عوامل مختلفی مثل ازدیاد جمعیت و ظاهر شدن نیازهای مختلف روزبه‌روز بیشتر و گسترده‌تر می‌شود و چه‌بسا افراد وارد ارتباطاتی می‌شوند که به لحاظ ضرورت‌های کاری یا آموزشی و… برقرار می‌شود.

باید گفت ارتباطات علاوه بر رفع نیازهای مربوطه، باعث تبادل آگاهی و اطلاعات، فرهنگ و به عبارت کلی‌تری باعث تأثیر باورها و افکار یا اعمال و رفتار دیگران در باورها و اعمال شخص می‌شود.

به قول جیم ران استاد فقید حوزه موفقیت و رشد و تحول فردی:

ما به میانگین 5 نفری که بیشترین وقتمان را با آن‌ها می‌گذرانیم تبدیل خواهیم شد.

بنابراین در برقراری ارتباط‌ها چه آن دسته از آن‌هایی که به‌صورت خودخواسته رابطه برقرار می‌کنیم، همانند دوستان و چه آن دسته که ناخواسته در معرض همکاری یا رابطه اجباری قرار می‌گیرم، مانند همکاران یا همکلاسی‌ها و.. باید دقت نظر کافی داشته باشیم تا بتوانیم بهترین نتیجه لازم را کسب کنیم.

بدیهی است رابطه با افرادی که دارای شخصیت و ارزش‌های بالاتری هستند به نفع ما خواهد بود و برعکس اشخاصی که هویت و ارزش‌های پایین‌تری دارند در رابطه ما را به سمت ارزش‌های خود سوق خواهند داد؛ بنابراین یکی از بهترین راه‌های ارتقای هویت فردی، ایجاد رابطه با افراد دارای شخصیت برتر در جنبه‌ای که می‌خواهید در آن زمینه ارتقا یابید هست.

در برقراری ارتباط‌هایی که ناخودآگاه صورت می‌گیرد و بعد از مدتی متوجه می‌شوید که با چند نفر در ارتباط هستید، باکمی خودآگاهی و توجه به خصوصیات آن‌ها به‌راحتی می‌توانید یک پالایه کنترل‌کننده برای تنظیم روابط یا قطع ارتباط با آن‌ها ایجاد و باورهای خود را در برابر باورهای محدودکننده سایر افراد مصون دارید.

در ادامه این بحث‌ها به افرادی اشاره خواهیم کرد که باید در اولین فرصت رابطه خود را با آن‌ها قطع کنید و درصورتی‌که نتوانید به‌صورت کامل قطع ارتباط کنید بایستی ارتباط خود را تنها در مورد خاص مثلاً کاری محدود و به حداقل ممکن برسانید.

این کار باعث خواهد شد که وضعیت فعلی روابط شما تا حدودی بهبود یابد. بعد از این مرحله در قسمتهای بعدی بحث، پایه و اساس یک رابطه خوب را شرح خواهیم داد و باورهای لازم برای آن را بیان می کنیم. سپس برای ایجاد روابط صحیح و بر اساس نتیجه برد برد، خواهیم گفت که روابط خود را چگونه ایجاد کنید و چگونه ادامه دهید.

لطفاً بحث‌های ما را در این مورد دنبال نمایید…

 

 

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

رابطه خود ب این افراد را قطع کنید- قسمت 6

در این قسمت به نفرات دیگری را معرفی خواهم کرد تا ارتباط خود با وی …