خانه / قانون جذب / آشنایی با قانون جذب و نقش آن در زندگی / چرا بعضی از کاربران قانون جذب نتیجه مطلوبی نمی‌گیرند؟

چرا بعضی از کاربران قانون جذب نتیجه مطلوبی نمی‌گیرند؟

 

دیروز مطلبی را می‌خواندم که نظرم را جلب کرد و امروز می‌خواهم آن را با شما به اشتراک بگذارم:

در این نوشته به یکی از نکات مهمی که خیلی از کاربران قانون جذب را دچار مشکل می‌کند اشاره می‌کنم.

بسیاری از افراد که با قانون جذب آشنا می‌شوند سریع به دنبال جذب خواسته‌های خود می‌روند و بعد از مدت‌زمانی از اینکه به خواسته خود دست پیدا نمی‌کنند سرخورده می‌شوند و قانون جذب را دروغ می‌پندارند. حتی بعضی از آن‌ها به‌صورت دقیق و حرفه‌ای خیلی از تمرینات و توصیه‌های قانون جذب را موبه‌مو اجرا می‌کنند و بعد از مدتی که نتیجه لازم را دریافت نمی‌کنند، حس ناخوشایندی نسبت به قانون جذب پیدا می‌کنند.

البته یکی از مهم‌ترین پارامترهای قانون جذب استقامت در مسیر و پایداری درحرکت به سمت هدف است یا اینکه خیلی از افراد حتی از اول هم باور به قانون جذب نداشته‌اند و تمرین‌های آن را جهت آزمودن قانون جذب انجام می‌دهند تا اینکه بگویند که من نتیجه نگرفتم و باور خود را از دست دادم یعنی از ابتدا باوری در کار نبوده تا از دست بدهد و مسلماً بدون باور لازم و محکم نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد. ولی منظور من از این نوشته، تبیین پارامترهای آن و آسیب‌شناسی کاربران نیست.

در این نوشته می‌خواهم به مطلب مهمی اشاره‌کنم که بدون در نظر گرفتن آن تقریباً تمامی اهداف و خواسته‌ها محقق نخواهد شد. حتی اگر موبه‌مو تمامی اصول مربوط به مسیر راه و هدف‌گذاری و باورپذیری و ایمان فعال و حتی تجسم هدف و سایر قدم‌های قانون جذب به انجام برسد بازهم نتیجه مطلوبی کسب نخواهید کرد.

اساساً بعضی از کاربران چنان مبهوت این قوانین و تمرین‌ها و اصول می‌شوند که خدا و قانون‌گذار اصلی را از یاد می‌برند و به عبارتی قانون جذب چنان مستقل از کائنات در نظر می‌گیرند که در مقابل خداوند قرار می‌گیرد و در این صورت است که رکن اصلی قانون جذب از بین رفته و هرچه تلاش و تمرین بکنید به خواسته و هدف خود نخواهید رسید. بدون در نظر گرفتن خداوند نمی‌توان به‌تنهایی به مسیر درستی گام نهاد و حتی اگر خواسته‌هایی هم جذب شود، فرد در انتهای مسیر خواهد دید که معنا و مفهومی در زندگی‌اش وجود نداشته و جذب‌هایی هم که اگر کرده است در مسیر درستی نبوده است.

خداوند در قرآن سوره اسرا می‌فرماید که هرکسی هر چیزی از دنیا بخواهد به او داده می‌شود که درواقع تائید قانون جذب است ولی شرط درستی خواسته‌ها نیز مطرح است و باید جذب‌های خود را در مسیر درستی انجام دهید.

البته با اشاره این مطلب نمی‌خواهم قانون جذب را انحصاری کرده و این سؤال پیش بیاید که پس صاحبان ادیان دیگر یا افرادی که دین خاصی ندارند چه؟ در جواب باید گفت که منظور از این بحث قائل بودن به پروردگار و خالق یکتایی که تمام قوانین و هستی و نیروی لایزال کائنات در حیطه و تحت مشیت وی است و با رعایت این قوانین هرکسی در هرجایی از هستی و با هر عقیده‌ای می‌تواند به جذب دست پیدا کند و توجه به این نکته مهم است که در میان تمام جذب‌ها، جذبی درست و پایدار خواهد بود که در مسیر معنای درست زندگی باشد.

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت پنجم

در بخش قبلی به عامل  اشاره شد. اگر آن مطلب را نخوانده اید؛ به مرور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *