خانه / روابط / لطفا رابطه خود با افراد زیر را قطع کنید. قسمت دوم

لطفا رابطه خود با افراد زیر را قطع کنید. قسمت دوم

در بحث قبل اشاره شد که روابط اجتماعی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین خصوصیات لازم برای انسان امروزی است و داشتن رابطه مفید به‌عنوان یک مهارت بوده و دوری از روابط مشکل‌آفرین جزو ضروریات روابط است.

در این بحث و چند بحث آینده در مورد اقدامات سریع و ضرب‌الاجل به‌منظور جلوگیری از هرگونه آسیب و مشکل و به عبارتی گرفتن جلوی ضرر در ارتباطات صحبت خواهیم کرد تا بعدازآن مباحث مدیریت ارتباط و ایجاد روابط سالم و برد را پی خواهیم گرفت.

اولین اقدام برای کسانی که از روابط موجود خودشان با دیگران احساس رضایت نمی‌کنند حذف بدترین روابط است. برای این منظور به نوع افرادی اشاره خواهیم کرد که باید در اولین فرصت رابطه خود با این نوع افراد را باید قطع و درصورتی‌که قطع روابط ممکن نباشد، درصدد مواظبت و محافظت از باورهای خود در برابر نوع ضرری باشیم که برای آن‌ها عنوان خواهیم کرد.

اولین نوع این افراد، کسانی که دارای خصوصیت منفی گرایی هستند. به این معنی که با توجه به خودبرتربینی‌شان درحالی‌که از جایگاه شخصیتی و ارزش‌های بالایی برخوردار نیستند، عموماً به دنبال برجسته کردن نکات ضعف دیگران با منفی جلوه دادن نکات برتر دیگران هستند. این افراد هرگز در فکر ارتقای فکری و ارزش‌های خود نیستند و درصدد کوچک جلوه دادن دیگران و به دنبال رشد شخصیت خود نیستند و در همان جایگاهی که هستند خود را برتر می‌بینند، بنابراین چنین شخصی علاوه بر اینکه هرگز حاضر به کمک برای رشد شما نخواهد، بلکه درصورتی‌که خودتان بخواهید ترقی نمایید، درصدد ممانعت و سنگ‌اندازی برای رشد شما خواهد شد.

از این نوع افراد حتی‌المقدور دوری یا روابط کاملاً تنظیم‌شده‌ای داشته باشید و اجازه ندهید که تأثیر مخربی بر باورها و رفتارها و اهداف شما داشته باشند.

در بحث بعدی نوع دیگری از این افراد معرفی خواهد شد…

مرور قسمت اول این بحث

http://hesystem.ir/2018/09/22/%d9%84%d8%b7%d9%81%d8%a7-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%af-%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%b1%d8%a7-%d9%82%d8%b7%d8%b9-%da%a9%d9%86%db%8c%d8%af/

 

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

رابطه خود ب این افراد را قطع کنید- قسمت 6

در این قسمت به نفرات دیگری را معرفی خواهم کرد تا ارتباط خود با وی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *