خانه / روابط / لطفا رابطه خود با این افراد را قطع کنید- قسمت سوم

لطفا رابطه خود با این افراد را قطع کنید- قسمت سوم

موضوع بحثمان در مورد قطع ارتباط با افرادی است که ….

در قسمت قبل به نوع اول این افراد یعنی منفی‌باف‌ها اشاره کردیم.

قسمت دوم – منفی‌باف‌ها

 

در این قسمت به افراد با خصوصیت دروغ‌گویی است. این افراد به خاطر اینکه غرور یا بعضی از ارزش‌های خاص خود را بالاتر از همه‌چیز قرار داده‌اند، حاضر هستند برای خدشه‌دار نشدن آن ارزش‌ها، دست به هر کاری ازجمله دروغ‌گویی بزنند و این همان نکته‌ای است که به پایه و اساس ارتباط به‌شدت آسیب می‌زند. به عبارتی شما هیچ‌گونه نقطه اتکایی به این افراد نخواهید داشت و نخواهید توانست اصول و ارزش خاصی را در مورد این افراد قطعی بدانید. هر حرف یا قول آن‌ها همیشه در معرض فروپاشی خواهد بود و زمانی که نتوانید بر حرف و عمل کسی تکیه کنید، نخواهید توانست کار یا هدف مشترک یا نتیجه برد بردی با وی داشته باشید.

آن‌ها فریب‌کاری را سرلوحه کارهایشان قرار می‌دهند و این‌گونه از انرژی و وقت شما به نفع خودشان سود می‌برند، بدون اینکه بخواهند ارزش متقابلی را به شما منتقل کنند. درعین‌حال باید خوب دقت کنید که بتوانید این افراد را شناسایی کنید چون هیچ‌گاه بدون نقاب و رک با شما برخورد نخواهند کرد و با بهترین شیوه‌ها برای رسیدن به اهداف خود از شما سود خواهند برد و شما نخواهید توانست تشخیص دهید که نیت واقعی آن‌ها چیست. آن‌ها نقاط ضعف و قوت شمارا به‌خوبی شناسایی می‌کنند، می‌دانند که از کدام عمل خوشتان می‌آید و از چه چیزی بدتان می‌آید و درخواسته های خود از هر ترفندی استفاده می‌کنند تا موافقت شمارا جلب کنند.

زمانی فرا خواهد رسید که شما در رابطه خودخواهید دید که رابطه شما باخت برد بوده و او همیشه از منابع شما استفاده کرده و در مقابل هیچ‌چیز ارزشمندی را به شما نداده است. زمانی که منابع شما رو به اتمام باشد یا منافع او در پیش شما محدود گردد یا شما بخواهید که نفع بیشتری از او بگیرید، به‌سرعت فاصله خود را با شما زیاد خواهد کرد.

لطفاً مراقب این افراد باشید. در ادامه بحث به نوع دیگری از افراد سمی در روابط اشاره خواهیم کرد.

این بحث را از ابتدا پی گیری کنید:

 

لطفا رابطه خود با این افراد را قطع کنید- قسمت اول

 

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

رابطه خود ب این افراد را قطع کنید- قسمت 6

در این قسمت به نفرات دیگری را معرفی خواهم کرد تا ارتباط خود با وی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *