شکرگذاری

در کودکی به ما آموخته اند که در مقابل هرآن چیزی که از دیگران دریافت می کنیم متشکر باشیم و از آنها به خاطر لطفشان تشکر کنیم این یک عادت پسندیده است که علاوه بر اینکه شما را قدردان نشان میدهد باعث تداوم لطف خواهد شد !

تشکر از نعمتهایی که در اختیار ماقرار داده شده است سفارش تمام ادیان و مذاهب در جهان است ، این عمل باعث افزایش توان روحی و روانی در انسان شده و باعث تداوم فعالیتهای روزانه با انرژی مضاعف می گردد .  در ضمن شکر گذاری یکی از مهمترین فاکتورهای اعتماد به نفس می باشد چرا که شما با شکر گذاری بر روی داشته های خود تمرکز دارید و از آنها شکرگذارید و این امر باعث ارتقای سطح اعتماد به نفس در شما می گردد .

شکر نعمت نعمتت افزون کند          کفر نعمت از کفت بیرون کند

یک تکنیک قدیمی برای یادآوری شکرگذاری در طول روز این است که : یک سنگ و یا یک جسم محبوب را در جیب خود قرار دهید و در طول روز هر زمان که آن را دیدید به یاد شکر گذاری بیفتید و بخاطر یکی از نعمتها شکرگذاری کنید این امر باعث می شود که امر شکرگذاری در زندگی روزمره شما بصورت یک عادت خوب تکرار شود .

یک تکنیک دیگر : بر روی یک کاغذ جمله ( امروز بخاطر کدام نعمت قدردان خدا هستید؟ )  را بنویسید و در مقابل چشم خود در اتاق کار یا زیر شیشه میز اداریتان و … قرار دهید و در طول روز بخاطر آن نعمت شکرگذار خدا باشید .

اولین قدم برای شروع یک کار ، برآورد اولیه برای آن کار است که در این مرحله ابتدا هرآنچه که داریم را لیست می کنیم مثل (سلامتی جسم و فکر ، منابع مالی ، دوستان ، کامپیوتر و ……. ) شما می توانید با تهیه یک همچین لیستی فهرستی برای شکرگذاری برای خود تهیه کنید و از خداوند بخاطر تمام این داشته شکرگذار باشید و برای به دست آوردن نداشته ها خود با انرژی مضاعف حرکت و تلاش کنید .

یکی از مهمترین ثمره های شکرگذاری در انسان آرامش است ، و این آرامش میزان لذت بردن انسان از زندگی را افزایش می دهد .

زندگیتان مملو از آرامش .

درباره‌ی هادی غزالی

عاشق طبیعت ، مطالعه و تفکر هستم . سعی می کنم زیبایی های جهان را ببینم و آن را با همه به اشتراک بگذارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *