خانه / کارآفرینی / آیا باید همه ما کارآفرین شویم؟

آیا باید همه ما کارآفرین شویم؟

موجی در جامعه ما به وجود آمده که این روز ها همه دوست دارند کارآفرین شوند و استارت آپ خود را داشته باشند . دلیل خیلی ها هم این است که می گویند دوست نداریم زیردست شویم و دوست داریم خودمان رئیس باشیم . یعنی آنقدر که کارمندی و داشتن شغل را برای ما بد معنا کرده اند که فکر میکنیم اگه در جایی مشغول به کار شویم، یعنی پست ترین فرد آن مجموعه هستیم. در حالی که به کارمندی و اشتغال باید به این دید نگاه کرد که به عنوان یک متخصص وارد آن سازمان شده ایم و در آن سازمان میتوانیم با خلاقیت خودمان به یک کارآفرین درون سازمانی تبدیل شویم . چون باید این را بدانیم که کارآفرینی هم صبر میخواهد و هم اینکه باید سختی های زیادی را تحمل کنیم و با چالش های زیادی دست و پنجه نرم کنیم .

گاهی اوقات آنقدر در کار خودمان متخصص هستیم که هم درآمد خوبی داریم و هم در مجموعه ای که کار میکنیم مهره ای کلیدی هستیم و به ما نیاز است و هم اینکه روحیه کارآفرینی نداریم . پس بهتر است به جای درگیری با مسائل مختلف روی تخصص خودمان تمرکز کنیم و تبدیل به بهترین متخصص در رشته تخصصی خود شویم . گاهی اوقات کسانی که وارد حوزه کارآفرینی می شوند در بقیه حوزه ها مانند بازاریابی و فروش و رهبری کسب و کار هیچ تخصصی ندارند و تمایلی هم به یادگیری این مباحث ندارند، پس بهتر است همان متخصص درجه یک باقی بمانند و به یک کارآفرین درون سازمانی موفق تبدیل شوند .

پس میبینیم که گاهی اوقات هم نیاز نیست تحت تاثیر جو جامعه قرار بگیریم و به هر سمتی که موجی وجود دارد ما هم بر آن موج سوار شویم . تنها راه موفقیت این است که به دنبال علاقه خود برویم و آن را تبدیل به مهارت وتخصص خود کنیم و اگر این اتفاق بیفتد هم درآمد خیلی خوبی خواهیم داشت و هم از زندگی لذت بیشتری خواهیم برد . یادمان باشد در هر جایگاهی که باشیم، چه کارمند و چه کارآفرین همواره دنبال لذت بردن از زندگی هستیم . پس به دنبال علاقه مان بریم و تبدیل به بهترین متخصص در رشته خودمان شویم .

درباره‌ی heSystem

همچنین ببینید

برای کارآفرین شدن فقط باید صبر داشته باید و از تلاش دست نکسید!

سراب کارآفرینی

در مطالب گذشته در مورد کارآفرینی و بخش های مختلف آن صحبت کردیم و سعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *