خانه / روابط / رابطه خود ب این افراد را قطع کنید- قسمت 6

رابطه خود ب این افراد را قطع کنید- قسمت 6

در این قسمت به نفرات دیگری را معرفی خواهم کرد تا ارتباط خود با وی را قطع کنید یا حدالمقدور ارتباط خود را با وی به حداقل برسانید تا از گزند مشکلاتی که در رابطه با وی برایتان ایجاد خواهد شد در امان بمانید.

عیب‌جوها

این افراد همیشه به‌صورت پیش‌فرض عیبی برای همه‌چیز دارند. هر چیزی به شکلی هم بی‌عیب و نقص باشد در نظر این افراد بالاخره باید یک عیبی داشته باشد. نوعاً این افراد با عیب‌جویی درصدد فرار هستند تا از تائید موضوع مربوطه بگریزند. این افراد درواقع تائید کردن را بلد نیستند یا از آن متنفرند. تائید کردن برای آن‌ها به‌منزله عقب‌نشینی و کسر شان حساب می‌شود.

در مواردی حتی شما در مواجهه با این افراد، حتی شور و شوق خود برای انجام یک کار یا خرید یک وسیله‌ای را از دست می‌دهید. آن‌ها شاید در دل خود موافق آن موضوع باشند ولی برای نشان دادن خود، درصدد ابراز نظری هستند و چه نظری بهتر از عیب‌جویی که به‌راحتی قابل حصول است.

حتی در بهترین شرایط هم اگر فرض کنیم که قسمتی ازنظر آن‌ها درست باشد، بازهم هیچ اشکالی ندارد تجربه کردن و اشتباه کردن ارزش آن را دارد که تصمیم خود را انجام دهید. البته دقت کنید درصورتی‌که اکثریت افراد در مواجهه با موضوع شما مخالفت خود را اعلام کردند و حتی خود شما نیز در انجام آن دودل بودید و به نظرتان کمی مسئله با مشکل مواجه بود، طبیعی است که نباید خود را چشم‌بسته به دل مشکل بی اندازید.

اگر در تصمیم خود بیش از 50درصد مطمئن هستید هیچ‌وقت اجازه ندهید فکر یک نفر عیب‌جو که قبلاً نیز عادت و رفتار وی برای شما به اثبات رسیده، مانع از انجام تصمیم شما شود.

برای یک عیب‌جو کار ساده‌ای است که کاری بکند که بهترین پروژه شما به ناکام‌ترین آن تبدیل شود. افراد دوروبر خود را خوب بشناسید و با بهترین آن‌ها در ارتباط باشید. مطمئن باشید اگر یک فرد عیب‌جو یا دارای ایرادی را به علت خاصی مانند سرمایه در کنار خود حفظ کرده‌اید، شما هرگز بیش از چیزی که از او کسب کرده‌اید به او پرداخت می‌کنید.

برای شنیدن توضیحات صوتی

برای پیگیری موضوع از ابتدا به لینک زیر بروید:

قسمت اول

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

رابطه خود با این افراد قطع کنید- قسمت 5

در قسمت قبلی در مورد افراد حسود بحث شد   در ادامه بحث در مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *