خانه / سلامتی / تحقیق پروفسور ایموتو

تحقیق پروفسور ایموتو

یک تحقیق در کشور ژاپن انجام شد که در آن آقای ماسارو ایموتو طی تحقیقی اعلام کرد که مولوکولهای آب از محیط اطراف خود تاثیر می گیرد وی این امتحان را با استفاده از واژه های متفاوت بر روی آب مورد امتحان قرار داد ، به این ترتیب که : نخست یک کلمه را در مجاورت آب قرار میداد یا به آب با گفتن القاء می کرد و سپس آب را منجمد می کرد و بلورهای آن را در زیر میکروسکوپ نگاه می کرد . هرگاه واژه ها مثبت و خوب بود و از خوبی ها حکایتی می کرد بلور حاصله زیبا و متقارن بود و شکل منظمی داشت ولی هرگاه واژه ها از بدی ها و بدبختی ها و حتی نام انسانهای بد بود ، بلورها بدون شکل ، نامنظم و زشت بود .

کاری نداریم که عده اندکی بر روی صحت این تحقیق به لحاظ اینکه آقای ایموتو تمام مستندات خود را در اختیار آنها قرار نداده بود شک می کنند ، اما این امر در گفته های گذشتگان به کرات آمده است که هر عمل و گفتاری از انسان بر روی جهان هستی تاثیر گذار است ، حتی بال زدن یک پشه در جهان موثر است . ما باید دقت کنیم که هر چه بر زبان می آوریم در روند خلق آینده ما نقش اساسی دارد ، در کتاب چهار میثاق (کتاب خرد سرخپوستان تولتک) نوشته دون میگوئل روئیز که درباره باورهای بنیادین سرخپوستان آمریکای مرکزی صحبت کرده در اولین میثاق آورده شده که : با کلام خود گناه نکنید و این میثاق از این حقیقت صحبت می کند مراقب کلام خود باشید که این کلا در نهایت پایه های باورهای شما تشکیل خواهد داد و این کلام در نهایت جهان بینی شما را تشکیل می دهد و نقشه راه شما را ترسیم می کند . 

در قسمت دیگری از این تحقیق که توسط ایموتو انجام شده بود یک عده از محلی دور برای لیوان آب موجود بر روی میز ایموتو در کیلومترها دورتر دعا کردند که نتایج در قبل و بعد از دعا واقعا تعجب برانگیز است .

در بخش دیگری از این تحقیق بلورهای آب یکبار در چشمه و بار دیگر بعد از گذر کردن از یکی از شهرهای ژاپن در خروجی شهر مورد مطالعه قرار گرفت نتایج حکایت از این داشت که بلورها در چشمه بسیار زیبا بودند و بعد از عبور از شهر به علت تاثیر افکار منفی مردم آن شهر بسیار زشت و نامنظم شده بود ، حتی تاثیر موسیقی های مختلف بر روی آب مورد مطالعه قرار گرفت که نتایج جالبی به همراه داشت و نامنظم ترین شکل بلورها در موسیقی هوی متال بود !

نکته پایانی در مورد این تحقیق این است که 80 درصد بدن ما را آب تشکیل می دهد ! آیا به نظر شما افکار ما چقدر بر روی زیبایی آب درون ما تاثیر دارد و این آب آیا سرمنشا سلامتی و شادی درونی ما نیست ؟ چه رابطه ای مابین افکار مثبت و شادی و سلامتی ما وجود دارد ؟

زیبا فکر کنید و جهان را محلی زیبا برای زندگی کنید .

درباره‌ی هادی غزالی

عاشق طبیعت ، مطالعه و تفکر هستم . سعی می کنم زیبایی های جهان را ببینم و آن را با همه به اشتراک بگذارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *