خانه / روابط / رابطه خود با این افراد را قطع کنید- قسمت 7

رابطه خود با این افراد را قطع کنید- قسمت 7

در قسمت قبلی در مورد افراد عیب جو صحبت کردیم. برای خواندن قسمت ششم به لینک زیر مراجعه نمایید:

رابطه خود با این افراد را قطع کنید- قسمت ششم

مغرورها

برای افراد مغرور اول نفس خودشان مهم است بعد همه‌چیز. این افراد حتی ناخواسته به خاطر غرور خودبه‌خودشان هم آسیب و ضرر می‌رسانند. افراد مغرور به علت اعتمادبه‌نفس کاذب خود اکثراً دچار مسئله هستند. در یک مطالعه از سوی دانشگاه اِیکرون به این نتیجه رسیدند که افراد دارای غرور، مشکلات زیادی در محل کار را به‌واسطه غرور کاذب ایجاد می‌کنند. در این دسته از معرفی افراد، خودشیفته‌ها را نیز قراردادیم تا دسته‌بندی طولانی نشود. افراد خودشیفته نیز شباهت‌های زیادی به افراد مغرور دارند. حس خودپسندی و سزاوار بودن، هرگونه نگرانی دربارهٔ نیازها، مشکلات و احساسات دیگران را از ذهن آنان خارج می‌سازد. آنان متکبر و تحکم‌آمیز بوده، خود را برتر از دیگران می‌دانند و از دیگران انتظار احترام و تحسین دارند. هنگامی‌که خود آنان و جهان اطرافشان نمی‌توانند انتظارات غیرواقع گرایانه و ناممکن آنان را برآورده سازند، به‌طور شایع دچار ناامیدی می‌شوند.

برای در امان ماندن از طوفان‌های احساسی که این‌گونه افراد در زندگی شما ایجاد می‌کنند، در حد امکان ارتباط خود را با این افراد کم و یا قطع کنید.

 

 

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

رابطه خود با این افراد قطع کنید- قسمت 5

در قسمت قبلی در مورد افراد حسود بحث شد   در ادامه بحث در مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *