خانه / خویشتن شناسی / خودشناسی ذهنی و درون / ارتباط خود با این افراد را قطع کنید- قسمت 8

ارتباط خود با این افراد را قطع کنید- قسمت 8

مطالعه قسمت قبلی

ارتباط خود با این افراد را قطع کنید- قسمت هفتم

 

در این بخش افراد دارای عزت نفس پایین را بررسی می کنیم و پیشنهاد قطع ارتباط با آنها را دارم:

افراد دارای عزت‌نفس پایین

شناسایی این افراد بعضاً دشوار است، چون شما نخست با مشکلات آن‌ها همدردی می‌کنید، اما با گذشت زمان، متوجه می‌شوید «زمان احتیاج» آن‌ها، همه‌ی وقت شماست. این افراد همیشه به شما نیاز دارند. کاه برای این افراد کوه است و در برابر مشکلات ناتوان هستند. خود را قربانی احساس می‌کنند و به دنبال حمایت و تائید شدن هستند. مسئولیت بزرگی را به عهده نمی‌گیرند. از موقعیت‌های شغلی، آموزشی و هر شرایطی که باعث پخته شدن و رشد آن‌ها می‌شود گریزان هستند. از درد و رنج به‌صورت ناخودآگاه خوششان می‌آید تا موردحمایت قرار گیرند.

در ظاهر

در عمل و فیزیک نیز ضعیف برخورد می‌کنند و از اقتدار برخوردار نیستند. از شما برای حل مشکلات خود دائم کمک می‌گیرند.

در بین این افراد اگر شخصی بود که به دنبال ارتقا و رشد خود بود، کمک  کردن هیچ اشکالی ندارد اما اگر به دنبال حامی دائمی باشند از آن‌ها فاصله بگیرید.

معمولاً خود را ناچیز می‌دانند و اعتمادبه‌نفس انجام کارها را ندارند. به همین دلیل ایرادگیر هم هستند و درصدد تبرئه خود و گناهکار جلوه دادن دیگران هستند. برای توجیه خود در برابر اشتباهات دیگران سکوت می‌کنند تا بعد از آن با صحیح جلوه داده خود از کار اشتباه دیگران به نفع خود سود ببرند.

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

رابطه خود با این افراد را قطع کنید- قسمت 7

در قسمت قبلی در مورد افراد عیب جو صحبت کردیم. برای خواندن قسمت ششم به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *