خانه / کارآفرینی / سراب کارآفرینی

سراب کارآفرینی

در مطالب گذشته در مورد کارآفرینی و بخش های مختلف آن صحبت کردیم و سعی شد تا جنبه های مختلف برای راه اندازی یک کسب و کار و یا به قول بچه های امروزی استارت آپ ها را بررسی کنیم . ولی مساله مهمی که در این مطلب و چند مطلب بعدی بررسی خواهیم کرد در مورد مساله ای به نام “سراب کارآفرینی” هست.

این روز ها شاهد شکست خوردن کسب وکار ها و استارت آپ های مختلفی هستیم . یکی به خاطر تیم سازی اشتباه، یکی به خاطر نبود سرمایه، یکی هم به خاطر این که کلا حوصله چالش و مشکلات موجود را ندارد!

برای کارآفرین شدن فقط باید صبر داشته باید و از تلاش دست نکسید!
برای کارآفرین شدن فقط باید صبر داشته باید و از تلاش دست نکشید!

جوی که در جامعه ما به خاطر شرایط اقتصادی و اجتماعی، به وجود آمده، طوری شده که همه را به سمت کارآفرینی سوق می دهند. گویی قرار است همه در ایران کارآفرین شوند! در حالی که در مطلبی تحت عنوان “آیا باید همه ما کارآفرین شویم؟” موضوع کارآفرینی درون سازمانی را بررسی کردیم و گفتیم نیازی نیست قرار نیست به خاطر جو جامعه کار و موقعیت خودمان را در یک سازمان رها کنیم و کسب و کار خودمان را راه اندازی کنیم بلکه میتوانیم در همان شغلی که هستیم، خود و سازمانمان را توسعه دهیم و به یک مهره کلیدی در یک سازمان تبدیل شویم .

امروزه خیلی ها را میبینیم که نه مهارت و تخصصی دارند و در مدیریت مشکلات زندگی خود هم گاهی کم می آورند ولی دوست دارند کار خود را رها کنند و کارآفرین شوند. البته دلیل مشخصی دارد! چون همه کلیپ های انگیزشی زیاد میبینند و “زندگی فعلی” کارآفرینان موفق را میبینند و فکر میکنند همین که استارت آپ خود را راه اندازی کنند با حساب و کتاب هایی که کرده اند در سال اول حداقل 10 میلیارد تومان سود خواهند کرد! در حالی که در همین زندگی نامه افراد موفق اگر کمی دقت کنیم درصد شکست هایشان خیلی بیشتر است ولی آنقدر در رسیدن به هدف خود در زندگی تلاش کرده اند و از شکست هایشان درس گرفته اند که بالاخره یک جایی توانسته اند موفق شوند . خیلی از ما توان شکست خوردن و بی پولی کشیدن و تحقیر شدن را نداریم و آماده این راه نیستیم و زود بیخیال همه چیز میشویم ولی خب یادمان باشد که موفقیت برای کسی است که روی هدفش متمرکز شود و برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی فروگذاری نکند .

در مطالب بعدی در مورد تبی که در جامعه در مورد کسب و کار های مجازی به وجود آمده ست و خیلی ها در شبکه های اجتماعی دارند از این جو موجود سوء استفاده میکنند صحبت کنیم و ببینم که کلا چه خبر است و آیا گوش کردن به راهنمایی های اینها و شرکت در کلاس ها و دوره های آموزشی آنها کار درستی هست یا نه !

درباره‌ی heSystem

همچنین ببینید

تیم سازی - کارآفرینی

پیش نیاز های کارآفرینی: تیم سازی

بحث مهم دیگری که در کارآفرینی وجود دارد، این است که تیم مناسبی داشته باشیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *