خانه / روابط / ارتباط خود با این افراد را قطع کنید- قسمت 9

ارتباط خود با این افراد را قطع کنید- قسمت 9

سایر افرادی که به نوعی می توانند در رابطه ما را دچار مشکل سازند

به نظرم در ا ین سلسله بحث‌ها، منظور واقعی از اینکه با چه افرادی رابطه داشته باشیم و با چه کسانی قطع ارتباط کنیم مشخص شد. درهرصورت ارتباط یک خصیصه مهم اجتماعی بودن است و کسی نمی‌تواند با قطع ارتباط به بهترین وجه زندگی خود را اداره کند. افراد در خیلی از موارد در ایجاد ارتباطات مجبور هستند.

نکته مهم این است که تشخیص دهیم ارزش این ارتباط زیادتر از قطع آن باشد و در هر زمان از ارتباط، همیشه حس برد برد را داشته باشیم و فکر نکنیم که طرف مقابل در فکر سوءاستفاده است.

بنابراین باید در ارتباطات خود در مورد افرادی که در قسمت‌های قبلی اشاره شد بسیار دقیق باشیم و درصورتی‌که توان مدیریت رابطه را نداشتیم و از حالت برد برد خارج شد اقدام به قطع رابطه یا نهایتاً محدود کردن آن کنیم.

علاوه بر افراد قبلی افرادی با خصوصیات زیر هم معمولاً در روابط ایجاد مشکل می‌کنند یا اینکه موازنه رابطه را به یک‌طرف می‌کشانند و از حالت برد برد خارج می‌کنند.

افرادی با خصوصیات :

  • رقابت کننده
  • افراد بدقول
  • افراد آویزان
  • افراد سوءاستفاده گر
  • افراد حلال مشکلات
  • افرادی که بیش‌ازحد احساسات خود را در میان می‌گذارند
  • افراد مبالغه گر
  • افراد قضاوت گر
  • افراد خبرچین

 

این نوع افراد که در بین آن‌ها افراد به‌ظاهر خیرخواه هم هست، توان مدیریت یک رابطه را ندارند و یا باید رابطه با آن‌ها را فعلاً محدود یا قطع کنید.

در ادامه بحث به سلسله مطالبی خواهیم پرداخت که، بعدازاینکه یک آرامش نسبی به روابط خود دادید، بعدازآن با ایجاد باورها و ارزش‌های جدید در خصوص روابط، بتوانید اساس یک رابطه مبتنی بر ارزش‌های درست و برد برد را پایه‌ریزی کنید. توان مدیریتی روابط شما به‌شدت بالا خواهد رفت و به‌راحتی تمامی روابط جدید شما به طرز شگفت‌انگیزی موجب ارتقای روحی شما خواهد شد و روزبه‌روز پیشرفت را در زندگی خود احساس خواهید کرد.
مطالعه قسمت اول

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

رابطه خود با این افراد قطع کنید- قسمت 5

در قسمت قبلی در مورد افراد حسود بحث شد   در ادامه بحث در مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *