خانه / کارآفرینی / آیا در کلاس های کارآفرینی شرکت کنیم ؟

آیا در کلاس های کارآفرینی شرکت کنیم ؟

در مطلب قبلی با عنوان “سراب کارآفرینی” در مورد اینکه چرا ابن روزها همه دوست داریم کارآفرین بشویم صحبت کردیم و عناوین مختلفی را طرح کردیم که قرار است طی روزهای بعدی بیشتر در مورد آن ها بنویسیم . یکی از مهم ترین بحث هایی که در مطلب قبلی عنوان شد، این بود که این روزها خیلی از افراد را شبکه های اجتماعی می بینیم که دوست دارند به ما کارآفرینی یاد بدهند و ویژگی مشترک همه آن ها هم این است که میگویند از صفر شروع کرده اند و امروز میلیونر شده اند! اما این آموزه ها تا چه حد درست است ؟ آیا باید در کلاس های این افراد شرکت کنیم ؟ اصلا اینهایی که اینطور انگیزشی صحبت میکنند چه میخواهند بگویند؟

وقتی همه میخواهند ما را کارآفرین کنند!
وقتی همه میخواهند ما را کارآفرین کنند!

این روز ها خیلی از کسانی که در زمینه آموزش کارآفرینی کار میکنند، می گویند که ما راز پولدار شدن را آموخته ایم و اگر شما هم میخواهید مثل ما ثروتمند شوید پس محصول ما را خرید کنید! اکثر این محصول های چند میلیونی هم چیزی نیست جز این که به شما یاد میدهد چطور در اینترنت آموزش بدهید و آموزش بفروشید! بعضی ها هم خیلی هنر کنند چند ایده که همه میدانیم را در پکیج هایشان قرار میدهدند و به عنوان ایده های ناب میفروشند. همین! و این راز میلیونر شدن آنهاست و رازی که چرا خیلی ها تا آخر عمرشان در آرزوی راه اندازی کسب و کارشان می مانند.

ولی یادمان باشد که کارآفرین شدن به چند ویژگی نیاز داردکه اگر بحث های ما را دنبال کرده باشید در مورد هر کدام مفصل صحبت کرده ایم. ویژگی هایی مثل صبر و مهارت و … و اینکه قرار نیست همه ما کسب و کار آنلاین داشته باشیم. اینترنت فقط کمک به فروش بیشتر ما میکند و قرار نیست یک سایت داشته باشیم و پول پارو کنیم! برای این که کسب و کار خودمان را راه اندازی کنیم باید به اطراف خودمان خوب نگاه کنیم و موقعیت ها را پیدا کنیم و با تلاش و صبر آن را تبدیل به کسب و کار خودمان کنیم. تنها راز کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار و استارت آپ یا هرچیز دیگری که اسمش را بگذارند همین است؛ خوب نگاه کن و حرکت کن.

در مطلب بعدی در مورد بعضی موارد که باعث میشود کسب و کارهای ما شکست بخورد صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید…

درباره‌ی heSystem

همچنین ببینید

تیم سازی - کارآفرینی

پیش نیاز های کارآفرینی: تیم سازی

بحث مهم دیگری که در کارآفرینی وجود دارد، این است که تیم مناسبی داشته باشیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *