خانه / کارآفرینی / آیا برای راه اندازی کسب و کارمان به سرمایه نیاز داریم؟ – بخش دوم :میزان سرمایه

آیا برای راه اندازی کسب و کارمان به سرمایه نیاز داریم؟ – بخش دوم :میزان سرمایه

در مطلب قبلی در مورد سرمایه گذار و اینکه چه زمانی سرمایه گذار جذب کنیم، صحبت کردیم. در این مطلب قرار است در مورد اینکه آیا اصولا برای راه اندازی کسب و کارمان نیاز به سرمایه داریم یا نه، صحبت کنیم.

یادمان باشد که همیشه برای شروع هر فعالیتی که منجر به کسب درآمد شود نیاز به سرمایه داریم اما این سرمایه، همیشه پول نیست. تخصص و زمانی هم که برای به نتیجه رسیدن کسب و کار میگذاریم هم جزو سرمایه های ما هستند . گاهی اوقات برخی از ایده های کسب و کار طوری هستند که نیاز به سرمایه برای تهیه مواد اولیه و دستگاه های مورد نیاز هستند. مثل فعالیت های تولیدی که برای شروع آنها به خصوص با این شرایط اقتصادی که قیمت دشتگاه ها و مواد اولیه به شدت بالا رفته، سرمایه نسبتا زیادی میخواهد. البته برای شروع این گونه کار ها هم میتوان با شراکت با چند نفر، کسب و کار خود را راه اندازی کرد و یا با مذاکره با کارگاه ها و کارخانه هایی که الان تعطیل یا نیمه تعطیل هستند، میتوان کار را شروع کرد.

یک سری از کسب و کار های دیگری هم هستند که اصولا نیازی به سرمایه زیادی در هنگام راه اندازی ندارند. مثلا راه اندازی یک سایت یا فروشگاه اینترنتی را با چند جست و جوی ساده میشود یادگرفت و با سیستم مدیرت محتوایی مثل وردپرس یا جوملا به راحتی سایت خود را راه اندازی کرد و یا راه اندازی کسب و کاری که کاملا مربوط به تخصص ما باشد مثلا سیم کشی یا نقاشی ساختمان و …، تنها به تخصص وابسته است.

مهم ترین مساله ای که وجود دارد، باور های ما در مورد کسب و کار هاست .تا زمانی که منتظر باشیم کسی برای ما کاری پیدا کند و یا برای راه اندازی کسب و کار خودمان حتما باید سرمایه داشته باشیم، هیچ گاه موفق نمیشویم. اگر شروع کنیم و قدم در مسیر بگذاریم بسیاری از موقعیت ها به وجود می آیند که باعث میشوند سریع تر از آنچه که فکر میکنیم به هدفمان برسیم .

درباره‌ی heSystem

همچنین ببینید

تیم سازی - کارآفرینی

پیش نیاز های کارآفرینی: تیم سازی

بحث مهم دیگری که در کارآفرینی وجود دارد، این است که تیم مناسبی داشته باشیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *