خانه / خویشتن شناسی / هدف گذاری در زندگی / چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت سوم

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت سوم

اگر به دنبال رشد سریع خود هستید لطفا این بحث را مطالعه نمایید.

تلاش مازاد(قسمت قبلی) را مطالعه هم مطالعه کنید

سماجت کافی داشته باشید

هر هدفی نیاز به میزان انرژی خاصی دارد و هیچ زمانی نمی‌توان برای به دست آوردن آن متصور شد. البته برای اجرای بهتر برنامه، هدف‌گذاری همراه با زمان بندی صورت می‌گیرد و در موارد زیادی در زمان تعیین‌شده به نتیجه می‌رسد. البته در مواردی هم نمی‌توان زمان دقیق را تعیین کرد و برای رسیدن به رشد لازم، باید در حد توان در مسیر تحول گام بردارید و ثابت‌قدم باشید. کسانی که سماجت کافی در مسیر رسیدن به اهداف خود داشته باشند درهرصورت به خواسته خود می‌رسند و کسانی که در مسیر خود دچار تعلل شوند، رفته‌رفته انگیزه خود را از دست می‌دهند و شاید اصلاً به هدف نرسند.

بنابراین تا رسیدن به هدف خود سماجت به خرج دهید و هر نوع سختی و مشکلات را پشت سر بگذارید. سماجت در برنامه‌های بلندمدت شما همان پشتکار است که در برنامه اورژانسی به آن سماجت می‌گوییم.

توجه کنید که باید دقت کنید که درجاهایی که انجام یک عمل یا حل شدن مشکل، منطقی و مقرون‌به‌صرفه نیست نباید سماجت به خرج داد و هزینه و انرژی بسیار زیادی را تلف کرد.

برای داشتن روحیه سماجت شما باید از یک چرایی قوی برای هدف و برنامه خود برخوردار باشید. یعنی زمانی که هدف خود را در نظر میگیرید و برنامه آن را تدوین می کنید باید علتهای خیلی بزرگ و محکمی در پشت سر هدف شما وجود داشته باشد.اگر علت های مقطعی و احساسی مانند رقابت یا حسادت و… پشت سر هدف شما باشد به زودی از انگیزه شما کاسته می شود و توان ادامه مسیر و سماجت در کار را از دست خواهید داد.

در قسمت بعدی به یک عامل دیگر پرداخته خواهد شد.

این مقاله را از ابتدا مطالعه کنید….(قسمت اول)

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت پنجم

در بخش قبلی به عامل  اشاره شد. اگر آن مطلب را نخوانده اید؛ به مرور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *