خانه / خویشتن شناسی / هدف گذاری در زندگی / چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت چهارم

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت چهارم

برای مطالعه قسمت سوم این مقاله کلیک کنید

شما اگر خواستار جدی تحول در شرایط زندگی خود هستید. اگر به دنبال روشهای عملی برای انجام دادن هستید مطالب زیر را دنبال کنید.

رفتارهای جدید تعیین کنید و به آن‌ها عادت کنید

در مسیر رشد خود نیاز به تغییر رفتار و تغییر فکرهایی دارید که رفته‌رفته باید این رفتار و افکار بایستی اصلاح گردد. شما می‌توانید با شناسایی برخی افکار و رفتارهای خود که به‌عنوان پاشنه آشیل شما است و مانع ترقی و رشد شما می‌شود، برنامه‌ای برای تغییر و جایگزینی آن‌ها در نظر بگیرید.

شما با حذف برخی رفتارهای خود زمینه را برای جایگزینی رفتارهای جدید فراهم کنید. رفتارهای جدید و رشد دهنده به‌تدریج اوضاع را رو به بهبود خواهد برد. با بهبودی نسبی، علاقه‌مندی و مقبولیت رفتارهای اخیر بیشتر و بیشتر می‌شود و آرام رام این رفتارهای سازنده تبدیل به عادت خواهند شد.

اگر قسمت دوم را مطالعه کرده باشید دیده اید که برای ایجاد روند سریع برای تغییرات نیاز به عاملی به نام تلاش مازاد دارید. پیشنهاد خوبی است که رفتارهای جدید و رشد دهنده ای را که برای خود در نظر می گیرید در برنامه تلاش مازاد خود بگنجانید. در کمترین زمان و به واسطه تلاش های کوچک و مستمر خواهید توانست به نتایج بسیار بزرگ دست یابید.

دارن هاردی در کتاب اثر مرکب به تفصیل در مورد چگونگی ایجاد نتایج بسیار شگفت انگیز از همین تلاشهای کوچک و مازاد و مستمر توضیح داده است. می توانید آن کتاب را هم در برنامه ترقی خود بگنجانید و مطالعه کنید.

درصورتی‌که بتوانید به‌صورت آگاهانه رفتارهای جدید را به عادت تبدیل کنید سرعت ترقی خود را چندین برابر اضافه خواهید کرد.

عادت‌های خوب روند کار را سریع‌تر می‌کنند و با سپردن کارهای تائید شده مثبت و رفتارهای رشد دهنده خود به عادت‌ها به‌سرعت در مسیر پیشرفت قدم خواهید گذاشت.

از قدرت عادت به نفع خود استفاده کنید. شاید عادت ها تا به امروز به عنوان یک مانع و سدی در برابر موفقیت شما عمل می کردند. اکنون نوبت آن رسیده است که از عادتها به عنوان یک نیروی عظیم برای به حرکت درآوردن چرخ تحول و رشد خود استفاده کنید.

مطلب بعدی ما در ادامه این بحث را دنبال نمایید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید…

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت پنجم

در بخش قبلی به عامل  اشاره شد. اگر آن مطلب را نخوانده اید؛ به مرور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *