خانه / خویشتن شناسی / هدف گذاری در زندگی / چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت پنجم

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت پنجم

در بخش قبلی به عامل ایجاد عادت به رفتارهای جدید رشد دهنده اشاره شد. اگر آن مطلب را نخوانده اید؛ به مرور آن اقدام کنید و سپس ادامه مقاله را بخوانید…

در این بخش به یک بحثی خواهیم پرداخت که معمولا در برنامه های رشد و تحول کمتر به آن پرداخته می شود. من به شما قول می دهم در صورتی که بتوانید از این عامل به صورت کارآمدی استفاده کنید، حتما در کمترین زمان نتایج بدست آمده شما را شگفت زده خواهد کرد. لطفا به مطالب زیر دقت نظر کافی داشته باشید.

برای رشد خود از سیستم استفاده کنید

سیستم به معنای انجام کارها طبق برنامه و بر پایه اصول خاص که در آن وظایف هریک از اجرا مشخص‌شده است.

یک سیستم موفقیت، شامل یک برنامه منظم و دقیق و جامع برای تمام‌روز است که تمهیدات لازم برای برآورده کردن نیازهای مشخص‌شده را به بهترین شکل ممکن در نظر گرفته است. به عبارتی شما باید در مسیر موفقیت خود برای لحظه‌به‌لحظه خود برنامه داشته باشید و کلیه اهداف شما در داخل آن گنجانده‌شده باشد.

این زمان بندی به این معنا نیست که سایر نیازها و خواسته های شما در نظر گرفته نشود. تمامی اعمال و رفتار و نیازهای شما مثل تفریح،استراحت، مطالعه، قرارهای ملاقات و سایر امور شخصی و اجتماعی شما در این برنامه لحاظ شده است. یک سیستم کارآمد با قدم‌های کوچک منجر به موفقیت‌های کوچک، آرام‌آرام به هدف‌های بزرگ نزدیک می‌شود. یک سیستم خوب شامل مجموعه کارهای روزانه‌ای است که پر از عادت‌های خوب است و شما را در مسیر ترقی همراهی می‌کند.

شما می‌توانید در دفتر خود یک برنامه‌ریزی 30 روزه داشته باشید تا در لحظه‌لحظه خود هماهنگ با سیستم موفقیت خود عمل کنید. لزومی ندارد که برنامه هرروز شما عیناً مثل هم باشد و یا کاملاً متفاوت باشد. در این سیستم شما شاید برنامه صبحگاهی مشترکی داشته باشید و بعد از آن برای هرروز خود در ساعات میانی، کار و پروژه بخصوصی را در نظر بگیرید و این برنامه تا آخر از پارامترهای گوناگون و مفید ادامه داشته باشد.

سیستم موفقیت شما، میتواند به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و حتی سالانه تدوین شود. اصل مهمی که در سایر عامل ها هم به آن اشاره شده است؛ داشتن انظباط شخصی و تقید شما به انجام آن است. شما می توانید با سختگیری برخود و انجام قدم به قدم برنامه خود، موفقیت های بیشتری را هر روز تجربه کنید و این خود عامل مهمی برای ادامه مسیر خواهد بود. همانطور که در قسمتهای قبلی اشاره شده است همه عوامل در کنار هم به شما یک قدرت مضاعفی برای توسعه و رشد خواهد داد. شما باید برای انجام مرحله به مرحله عادتهای جدید خود از سیستم و برای انجام سیستم از سماجت و … استفاده کنید. همه عوامل باهم یک هم افزایی بزرگی را برای موفقیت شما ایجاد خواهد کرد.

خواندن این سلسله مقاله از قسمت اول

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

ایده کارآفرینی

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت چهارم

شما اگر خواستار جدی تحول در شرایط زندگی خود هستید. اگر به دنبال روشهای عملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *