خانه / خویشتن شناسی / هدف گذاری در زندگی / چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت ششم

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت ششم

در بحث های قبلی به چند پارامتر مهم در مورد رشد سریع اشاره کردیم:

تعیین ضرب الاجل برای خود

تلاش مازاد و اضافی

سماجت در مسیر پیشرفت

تعیین رفتارهای جدید و تبدیل به عادت

استفاده از سیستم سازی

در ادامه به پارامتر دیگری اشاره می کنیم. لطفا پیگیری نمایید:

حرکت مستمر و مداوم داشته باشید.

دقت کنید که تمامی اهداف و برنامه رشد شما نیاز به استمرار دارد. همان‌طور که در قسمت سماجت اشاره کردم برای رسیدن به هدف باید از هرگونه تلاشی دریغ نکرد.

در این بند می‌خواهم استمرار همراه با مداومت را به‌عنوان یک پارامتر مهم و دخیل در رسیدن به اهداف عنوان کنم. سماجت ادامه مسیر هست ولی شاید به‌صورت متناوب باشد که ضمن سماجت در کار باید به‌صورت مداوم و متوالی حرکت رشد خود را ادامه دهید.

قدرت حرکت مستمر و مداوم بسیار بسیار زیاد است. مسیر حرکت را به‌شدت کوتاه می‌کند. قدرت تأثیر مرکب از حرکت مستمر و مداوم و حتی آرام حاصل می‌شود. زمانی که بتوانید در مسیر رشد خود با استمرار و مداومت درحرکت اثر مرکب را فعال کنید، نتیجه شگفت‌انگیز در زندگی شما مثل بمب هرروز خود را نشان خواهد داد و هرروز بیشتر از دیروز شگفت‌زده‌تر خواهید شد.

این قسمت بخصوص به‌عنوان یک پارامتر جداگانه در نظر گرفته شد؛ چراکه اگر تمامی پارامترهای قبلی را به‌خوبی اجرا کنید ولی استمرار کافی درحرکت نداشته باشید ظهور نتایج به تعویق می‌افتد و با طولانی شدن روند حرکت، انرژی بیشتری برای ماندن در مسیر طلب می‌شود و احتمال نیمه‌کاره رها شدن بیشتر می‌شود. به همین دلیل استمرار و مداومت پارامتر بسیار مهمی در رشد و ارتقای هر شخص یا سازمانی است.

شما باید انرژی کافی برای استمرار و پشتکار داشته باشید و هر روز برای خود ایجاد کنید. یکی از عواملی که انرژی و انگیزه لازم را در شما ایجاد می کند، چرایی و علت اولیه و اصلی هدف شماست. همانطور که در بخش سماجت نیز به ان اشاره کردم اگر هدف شما توسط علت های ضعیفی ضعیفی پشتیبانی شود، شما به زودی انگیزه خود را از دست می دهید. پارامتر مهمی که در بخش سماجت به ان اشاره نکردم این است که زمانی که شما هدف خود را در نظر می گیرید، علت های ان را برای خود بنویسید. حتما در جایی آن را مکتوب کنید. بعد از نوشتن علت‌ها آن‌ها را بررسی کنید. اول اینکه هرچقدر تعداد علت شما بیشتر باشد قدرت و انگیزه و به عبارتی سوخت مسیر شما بیشتر تامین شده است. نکته بعدی اینکه هرچقدر علتهایی که نوشته اید درونی تر باشند کیفیت سوخت شما را بهتر می کند و هرچقدر علل آن بیرونی و از عوامل بیرونی نشات گرفته شده باشد، میزان انرژسی کمتری را با خود حمل خواهد کرد.

بنابر این حتما در بین علت‌های در نظر گرفته شده، 6-5 علت درونی و بزرگ را برای خود یادداشت کنید و ایجاد کنید. داشتن علت درونی بسیار انگیزه بخش است.

لطفا نظرات و نتایج خود را برای ما در بخش دیدگاه ها بنویسید…

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

ایده کارآفرینی

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت چهارم

شما اگر خواستار جدی تحول در شرایط زندگی خود هستید. اگر به دنبال روشهای عملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *