خانه / خویشتن شناسی / هدف گذاری در زندگی / چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت هفتم

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت هفتم

در قسمت پایانی قصد دارم که مهمترین بخش یک برنامه تحول را برای شما تشریح کنم.

لطفا با دقت در مطالب آن توجه کنید و مطالب عملی ان را جدی بگیرید.

پشتیبانی و حمایت

بحث پشتیبانی از هدف و حمایت در مسیر رشد به‌اندازه کل موارد فوق مهم و بااهمیت است.

درصورتی‌که با بروز مشکلات و موانعی روند کار کند شود با پشتیبانی و حمایت‌های لازم از آن باید روند را به حالت قبلی برگرداند.

درصورتی‌که کار پشتیبانی و حمایت به‌درستی صورت پذیرد و موارد فوق رعایت شود هیچ خلل و کندی در مسیر پیشرفت رخ نمی‌دهد.

برای این کار کلیه کارها و موارد لازم در نظر گرفته می‌شود. در کتاب بهترین سال زندگی من آقای دارن هاردی یکی مواردی را که برای پشتیبانی لازم است را محیط می‌داند.

محیط

شما باید محیط خود از اتاق شخصی تا مسیر روزانه و محل کار را به‌گونه‌ای آماده کنید تا درروند تحول شما تعلل ایجاد نکند. کوچک‌ترین موارد را که می‌توانید در آن دخیل باشید با برنامه ترقی خود همراه سازید. در اتاق خود می‌توانید تخت خود را درجایی قرار دهید که شمارا در هر بار تردد یا هنگام مطالعه در سر میز مطالعه، وسوسه نکند.

ساعت زنگ‌دار خود را بافاصله از تخت خود قرار دهید تا برای خاموش کردن آن مجبور باشید از تخت خود بلند شوید. می تونید مسیر روزانه خود به محل کار را از کنار فست فود انتخاب نکنید. فضای زیبای یک پارک یا گلخانه در مسیر بخصوص صبح می‌تواند نشاط شمارا دوچندان کند. تلویزیون را در داخل اتاق دیگری بگذارید تا مجبور نباشید وقتی در هال نشسته‌اید حتماً به تلویزیون نگاه کنید.

بدین گونه می‌توانید موارد کوچک و حتی مهم را در محیط خود با برنامه خود هماهنگ کنید. حتی اگر لازم شد می‌توانید اتاق کار خود را عوض کنید تا با همکار سیگاری خود ارتباط زیادی نداشته باشید.

 کنترل ورودی‌ها

ورودی‌های زندگی از همه نوع یکی از بزرگ‌ترین پارامترهای ترقی یا تنزل هر فرد است.

ورودی‌هایی مانند غذا نقش زیادی در حال روزانه شما دارد و همچنین میزان سلامتی روزانه و کلی شما به میزان زیادی به تغذیه شما ارتباط دارد. یک برنامه رشد فردی در یک بدن سالم و قوی امکان پیاده‌سازی دارد. یک جسم سرحال، قوی و توانا می‌تواند برنامه‌ای با مازاد فعالیت، عادت‌های صبحگاهی، شورونشاط عمومی و کلی برنامه‌ریز و درشت را به‌خوبی به مرحله عمل برساند.

از نوع مواد غذایی، میزان آن، کالری یا چربی و کلی پارامترهای مواد مختلف و موردنیاز بدن باید اطلاع کافی داشته باشید و یا با یک فرد مطلع مشاوره کنید و مواد و رژیم غذایی لازم برای خود را به دست آورید و طبق آن تغذیه کنید.

شما علاوه بر اینکه رژیم سالم غذایی را در برنامه خود قرار می‌دهید باید به‌شدت از ورودهای غذای نامناسب و به‌ظاهر سالم هم جلوگیری کنید. برای این کار شما به کمی تلاش و اراده قوی‌تر هم نیاز دارید چون باید با تبلیغات این نوع کالاها و غذاها آگاهانه برخورد و آن‌ها را کنار بگذارید. امروزه جامعه به افراد القا می‌کند که برای لذت بردن از یک پیک‌نیک هفتگی در سر سفره باید نوشیدنی‌های گازدار هم باشد و بااینکه شما میدانید که این نوشابه‌های دارای مجوز بهداشت، خود جزو مضرترین ورودی‌های بدن است و چون ضرر آن به‌وضوح عیان نمی‌شود شما هم آن را جدی نمی‌گیرید. درهرصورت جلوگیری از مصرف مواد خوراکی کارخانه‌ای امروزه برای یک فرد موفق و متعالی جزو برنامه ضروری می‌شود.

علاوه بر تغذیه ورودی‌های حواس دیگر مانند مواردی که مشاهده می‌کنید یا می‌شنوید هم به‌شدت در موفقیت و پشتیبانی از برنامه تحول شما مؤثر است. شما نمی‌توانید برنامه رشد مالی داشته باشید و روزانه به اخبار بهابازار و قیمت‌های سکه و دلار توجه کنید. این اخبار تنها برای کسانی که مستقیماً در این بازار دخیل هستند و خریدوفروش می‌کنند شاید مفید باشد و برای سایر افراد که تنها در حد اطلاع‌رسانی توجه می‌کنند، علاوه بر اینکه مفید نیست بلکه در موارد زیادی باعث بر هم زدن تمرکز در کار می‌شود و حس درونی برای بهبود شرایط مالی را به هم می‌زند.

فیلم‌های سینمایی مختلف که هرکدام در حوزه‌ای بر ذهن انسان مؤثر است باعث کند شدن و حتی توقف مسیر رشد شما خواهد شد. فیلم‌ها و اخبار کشتار و جنایت‌ها تأثیر بسیار مخربی بر ناخودآگاه شما خواهد گذاشت و شما بعد از مدتی خواهید دید میزان امید یا نشاط شما به‌اندازه‌ای نیست که انگیزه لازم برای ادامه مسیر را به شما بدهد.

القای مسائل مختلف در فیلم‌ها و اخبار ذهن شمارا از تیزی و هوشیاری لازم می‌کاهد؛ بنابراین در تنظیم و رعایت ورودی‌های دیداری و شنیداری خود به‌شدت کوشا باشید.

افراد

از مواردی می‌توان در بحث پشتیبانی و حمایت به آن توجه کرد ورودی‌هایی است که از افراد دوروبر خود می‌گیریم. القائات ذهنی و مشاوره و امرونهی‌ها به‌شدت در سرعت گرفتن یا کند شدن رشد شما مؤثر است.

افراد مختلف در کنار شما هستند از افرادی که با آن‌ها زندگی می‌کنید تا دوست نزدیک و معلم و همکلاسی یا همکار و خیلی افراد مختلف که شما بیشترین تأثیر را از آن‌ها می‌گیرید.

جیم ران می‌گوید:

“شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین ارتباط را با آن‌ها دارید”

شما به‌شدت از فردی که علاقه زیادی به او دارید یا احترام زیادی برای او قائل هستید تأثیر می‌پذیرید. بدیهی است رابطه با افرادی که دارای شخصیت و ارزش‌های بالاتری هستند به نفع ما خواهد بود و برعکس اشخاصی که هویت و ارزش‌های پایین‌تری دارند در رابطه ما را به سمت ارزش‌های خود سوق خواهند داد؛ بنابراین یکی از بهترین راه‌های ارتقای هویت فردی، ایجاد رابطه با افراد دارای شخصیت برتر در جنبه‌ای که می‌خواهید در آن زمینه ارتقا یابید هست.

در برقراری ارتباط‌هایی که ناخودآگاه صورت می‌گیرد و بعد از مدتی متوجه می‌شوید که با چند نفر در ارتباط هستید، باکمی خودآگاهی و توجه به خصوصیات آن‌ها به‌راحتی می‌توانید یک پالایه کنترل‌کننده برای تنظیم روابط یا قطع ارتباط با آن‌ها ایجاد و باورهای خود را در برابر باورهای محدودکننده سایر افراد مصون دارید.

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

ایده کارآفرینی

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت چهارم

شما اگر خواستار جدی تحول در شرایط زندگی خود هستید. اگر به دنبال روشهای عملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *