خانه / دسته‌بندی نشده / یک گام بسیار مهم در استفاده از تجربه دیگران برای رسیدن به موفقیت

یک گام بسیار مهم در استفاده از تجربه دیگران برای رسیدن به موفقیت

یک گام بسیار مهم در استفاده از تجربه دیگران برای رسیدن به موفقیت

وقتی شما تصمیمی می‌گیرید تا به یک دستاوردی برسید. در مسیر راه خود به موانعی برخورد می‌کنید. در بررسی افراد ناموفق، دیده می‌شود که آن‌ها در مواجهه با این موانع به‌زودی مأیوس شده و دست از کار می‌کشند. این موانع درواقع چه عاملی هستند که باعث ناکامی خیلی از انسان‌ها می‌شوند.

کسی که از ادامه مسیر کسب خواسته‌های خود انصراف می‌دهد، مثل کسی هست که وقتی یک برنامه را می‌خواهد به گوشی یا کامپیوتر خود نصب کند، با پیغام خطا مواجه می‌شود و دست از نصب آن برمی‌دارد. درحالی‌که آن پیام به‌عنوان یک راهنما برای وی بود. در بسیاری از موارد علت آن بلد نبودن زبان مربوطه یا وارد نبودن به اصول کامپیوتر و گوشی است. چنانچه وقتی این پیغام به زبان فارسی ظاهر شود فرد بلافاصله عکس‌العمل مناسب را انجام و نصب را ادامه خواهد داد. مگر اینکه منابع و شرایط لازم برای نصب برنامه درگوشی یا کامپیوتر فراهم نباشد. جهان هستی هم مثل کامپیوتر یا گوشی قابلیت پذیرش درخواست شمارا دارد، ولی زمانی که پیام‌های اخطار یا خطابه شما می‌دهد باید بتوانید آن را ترجمه و تفسیر و اقدام لازم را انجام دهید. درواقع پیغام وی به‌عنوان مخالفت با شما نیست، بلکه ارائه راهنمایی است و این تفسیر غلط شماست که آن را شکست تلقی می‌کنید. تا زمانی که به پیغام داده‌شده به‌صورت درست پاسخ داده نشود امکان گذر از آن مرحله وجود نخواهد داشت و زمانی که از آن مرحله نمی‌توانید عبور کنید فکر می‌کنید که با شکست مواجه شده‌اید درحالی‌که شکستی وجود ندارد و این پیش آمدی است که خودتان ساخته‌اید. نهایتاً برای سرپوش گذاری به آن میگویید که در آن مورد صاحب‌تجربه شده‌اید. نکته جالب اینجاست که تجربه‌ای که به دست آورده‌اید، هم برای شما مضر است و هم دیگران و در خیلی موارد با تفسیر غلط این پیغام‌ها تجارب بسیار اشتباهی را وارد زندگی خود و دیگران می‌کنیم. این عبارت که باید از تجارب دیگران استفاده کرد هم در اینجا به چالش کشیده می‌شود و باید بدانیم در کدام شرایط تجارب دیگران به درد ما خواهد خورد. بنابراین زیاد بودن تجربه مشکلی را حل نخواهد کرد و این یعنی تنها یادداشت کردن لیست پیام‌ها بدون ارائه راه‌حل آن‌ها . کافی نیست که تنها تجارب ناکامی را در رزومه خودتان ثبت کنید. علاوه بر آن این تجارب را هم برای دیگران تجویز کنید.

هر تجربه یک پیام از سوی کائنات است یعنی پیامی که فرد باید آن را بگیرد تا ایراد خود را برطرف کرده و به ادامه مسیر بپردازد و به موفقیت نزدیک‌تر بشود. نه اینکه پیام‌ها را بایگانی و سدی برای خود و دیگران ایجاد کرد. فرض کنید کسی ترسو باشد و نتواند شنا کند و از تجربه تلخ خود در آب برای همه تجویز کند و همه را از شنا کردن منع کند. خب این‌یک پدیده‌ای را به وجود می‌آورد که ترس و ممانعت در همه‌جا موج خواهد زد. شاید وضعیت الآن جامعه ما هم کمی از آن نشاءت بگیرد و افراد ناموفق باعث ممانعت از دستیابی افراد دیگر به موهبت‌های مختلف می‌شود.

 

در این وسط بهترین کار انجام اقداماتی است که ناکامی را به موفقیت تبدیل می‌کند. مسیر رشد راهگشایی می‌شود و درواقع شکستی وجود نخواهد داشت . اولین اقدام درک درست پیغام مربوطه هست. باید بدانید که مانع مربوطه به لحاظ کدامین نقص ایجادشده است. درک درست پیغام کائنات کلید عبور از دربسته ایست که به وجود آمده است. بنابراین لطفاً در استفاده از تجارب دیگران حتماً و حتماً دقت لازم را داشته باشید. تجارب افراد ناموفق(در آن حوزه) به‌منزله درک غلط از پیغام خطایی بوده است که برای راهنمایی بیشتر وی ارائه‌شده است. تنها در صورتی به تجارب دیگران اعتنا کنید که شرایط همسانی داشته باشید و عیناً باید پا در جاپای وی بگذارید. در این صورت تجربه وی برای شما کاملاً کارساز خواهد بود. چه در صورت موفقیت و چه در صورت ناکامی.

پیغام را درست درک کنید و راه‌حل لازم را انجام دهید و به مسیر خود ادامه دهید.

درباره‌ی مهدی کربلایی

به کسانی که قصد بهبود شیوه زندگی خود را دارند کمک میکنم تا در کمترین زمان ممکن به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنند. به نظر من یکی از دلایل نارضایتی افراد از زندگی، استفاده نکردن از روش ها و قوانین ساده جهان هستی است. روش کار من، همراهی و اموزش قدم به قدم این اصول و روش ها به کسانی است که در جستجوی معنی و مفهوم عمیق تری در زندگی شان هستند.

همچنین ببینید

ایده کارآفرینی

چگونه سریعا زندگی خود را متحول کنید- قسمت چهارم

شما اگر خواستار جدی تحول در شرایط زندگی خود هستید. اگر به دنبال روشهای عملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *